Kostel svatého Michala v Brně

Pro všechny, kdo hledají smysl života…

29. 08.
2021

Každý, kdo přemýšlí o smyslu života, by měl dostat příležitost prozkoumat křesťanskou víru, mít možnost zeptat se na co chce a říct, co si myslí. Kurz Alfa je krátký úvod do současného praktického křesťanství.

Srdečně zveme na nejbližší běh kurzu Alfa v Brně. Úvodní večer startuje už 30. 9. 2021 v 19:00 hodin. Více zde: http://brno.alfakurzy.cz/

Alfa je série setkání, většinou jednou týdně večer na dvě hodinky. Začínáme večeří (v současné době probíhají setkání většinou online – doufáme, že v září bude možné se setkávat osobně). Následuje přednáška – například kdo je Ježíš a proč zemřel, proč a jak číst Bibli, proč se modlit, k čemu je dobrá církev atd. Nakonec téma rozebereme v diskusních skupinkách. Každý názor je vítán, každý má možnost se ptát, zpochybňovat, prověřovat a hledat vlastní odpovědi. Nechceme nikoho přesvědčovat, aby se stal křesťanem, ale ukázat, že víra v Boha je dobrodružná cesta, která dává životu nový rozměr.

Účast na Alfě je dobrovolná a zdarma, tak proč to nezkusit?

Více informací najdete na www.kurzyalfa.cz.

Svědectví z online kurzu Alfy 2021

Na Alfu jsem šla s nejasným tušením, že Bůh asi existuje, něco ve mě se po něm pořád ptalo. No, a už po několika setkáních se to tušení začalo měnit v jistotu a také velkou radost, že to konečně dává smysl. Navíc jsem poznala fajn lidi a díky online prostoru můžeme zůstat v kontaktu i po Alfě.

Katka

Svědectví z prezenčního kurzu Alfy 2020

Na Alfě neděláte nic speciálního, přijdete do příjemného prostředí, dostanete dobré jídlo. Říkala jsem si „to je tak příjemné, to musí mít nějaký háček“. Žádný jsem nenašla. Ocenila jsem, že diskuse byly otevřené a upřímné. Díky Alfě jsem pochopila, že podstatné je mít osobní vztah s Bohem a že je to možné. Během kurzu vznikla prima parta lidí, navázaná přátelství trvají dodnes a já našla místo, kde se cítím jako doma.

M. G.

Římskokatolická duchovní správa u kostela sv. Michala, Brno
Petrov 6, 602 00 Brno
IČ 67006426
Mgr. Pavel Kafka, rektor kostela
brno-michal@dieceze.cz
533 033 344
Pokud nás chcete podpořit můžete darem na účet: 2700202454/2010
Na vyžádání vám zašleme potvrzení o daru. Děkujeme za Vaše dary.
Kostel se nachází na Dominikánském náměstí.

© 2023 Kostel sv. Michala v Brně | tvorba admiva