Kostel svatého Michala v Brně

Valentinská pouť bude on-line a v televizi NOE

06. 02.
2021

Každý rok slavíme Valentinskou pouť v našem kostele, kde je obraz svatého Valentina. Navzdory současné situaci se můžete vypravit na pouť odkudkoliv. Dne 14. února se po celém světě slaví svátek svatého Valentina, patrona mládeže a šťastného sňatku. Namísto rozšířeného komerčního svátku nabízíme možnost oslavit tento svátek duchovně. Zveme vás na desátý ročník Valentinské poutě v neděli 14. února 2021 od 10.00 hodin.

Letos je možné ji prožít také prostřednictvím TV Noe nebo na jejich YouTube kanále. Na pouť jsou zváni zvláště všichni zamilovaní i hledající singl.

Po mši následuje přednáška jáhna Jana Špilara na téma: Vše, co jste chtěli vědět o vztazích a bojíte se zeptat. Během přednášky Jan Špilar odpoví na vybrané dotazy, které můžete posílat přes formulář. Poté proběhne jeho talkshow, kterou bude moderovat Hanka Strašáková. Celý program hudebně doprovodí dívčí brněnská skupina Break Falls.

Valentin byl patrně v Římě knězem za panování císaře Claudia II. Gothica (268 až 270). Původně byl podle legendy lékařem. Podle císařova názoru ženatí muži v armádě nepodávali tak dobré výsledky jako svobodní, a z toho důvodu budoucím vojákům zakazoval uzavírat manželství. Valentin však zamilované tajně sezdával. Právě proto je považován za patrona zamilovaných. Za to, že obracel mnohé na křesťanskou víru, byl sťat mečem.

Valentinsk 21

Římskokatolická duchovní správa u kostela sv. Michala, Brno
Petrov 6, 602 00 Brno
IČ 67006426
Mgr. Pavel Kafka, rektor kostela
brno-michal@dieceze.cz
533 033 344
Pokud nás chcete podpořit můžete darem na účet: 2700202454/2010
Na vyžádání vám zašleme potvrzení o daru. Děkujeme za Vaše dary.
Kostel se nachází na Dominikánském náměstí.

© 2023 Kostel sv. Michala v Brně | tvorba admiva